Hökerum Fastigheter - Om Oss

Hökerum Fastigheter i korthet

Hökerum Fastigheter är ett familjeföretag från Ulricehamn som grundades 1968. Vi hyr ut lägenheter och lokaler i Ulricehamns, Borås och Jönköpings kommun. I dagsläget förvaltar vi cirka 1100 lägenheter och ungefär 43 000 kvadratmeter lokaler. Vi omsätter cirka 100 miljoner kronor och är 20 anställda.

Kontaktpersoner

Fredrik Ståhl

VD 
Telefon: 0321-69 43 13
fredrik@hokerumfastigheter.se

Peter Hjert

Fastighets förvaltning 
Telefon: 0321-69 43 14
peter.hjert@hokerumfastigheter.se

Oscar Berggren

Teknisk förvaltare 
Telefon: 0321-69 43 07
oscar@hokerumfastigheter.se

Linda Olausson

Ekonomi 
Telefon: 0321-69 43 06
linda@hokerumfastigheter.se

Carola Larsson

Administratör 
Telefon: 0321-69 43 12
carola.larsson@hokerumfastigheter.se

Cina Gustafsson

Bovärd 
Telefon: 0321-278 40
cina.gustafsson@hokerumfastigheter.se